Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/tusulcm/public_html/libs/db.php on line 34

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/tusulcm/public_html/libs/db.php on line 34
TV'de Haftanın Filmleri, Televizyonda Ne Var, TV'de Bugünkü Filmler, Yerli ve Yabancı Filmlerin Konuları Saatleri ve Günleri ... - Tusul.com

Televizyonda Haftanın Filmleri (7 - 13 Aralık 2009)
  Çarşamba Günü Filmleri (9):
 • Abdülhamit Düşerken TRT 1 @ 19:45
  Drama - Abdülhamid Düşerken, TRT tarafından gerçekleştirilen Kurtuluş ve Cumhuriyet filmleri ile başlayan üç dev projenin son halkası. Nahid Sırrı Örik’in Sultan Hamid Düşerken adlı romanından yola çıkılarak senaryolaştırılan Abdülhamid Düşerken’de olaylar; Osmanlı İmparatorluğu’nun demokratikleşme mücadelesinde ön saflarda yer almış, İttihat ve Terakki Cemiyeti yöneticilerinden Binbaşı Şefik’in bir Nazır kızına ve iktidara sevdalanış öyküsü etrafında gelişiyor. Türk sinema tarihinin en büyük bütçeli yapımı olan Abdülhamid Düşerken, sinemamızın pek çok yıldızını bir araya getiren dev bir yapım.
 • Bizi Ayıran Nehir TNT @ 21:15
  Drama - 1920’lerin Montana’sında medeniyetten uzak, büyüleyici bir doğa içinde yetişen iki kardeş, bir baba ve balık tutmaya olan tutkuları.
 • Uzak Ufuklar TNT @ 21:15
  Macera - Toprak sahibine ve adaletsizliğe karşı çıkan babasının ölümü üzerine intikam almak isteyen Joseph Donnelly kendisini toprak sahibinin kızı Shannon Christie ile çıktığı maceralı bir yolculuğun içinde bulur.
 • Mean Creek Tv8 @ 21:30
  Korku - Genç bir çocuk, devamlı zorbalık yapan birini kardeşi ve arkadaşlarıyla bir olup ormanın derinliklerine götürür ve olaylar başlar.
 • Babamın Mektupları Tv8 @ 21:30
  Drama -
 • Palermo Hollywood CNBC-E @ 22:00
  Drama - Video klip yönetmenliğinden gelen Arjantinli yönetmen Eduardo Pinto’nun ilk yönetmenlik denemesi Palermo Hollywood, Arjantin’in tekinsiz yüzünü izleyiciyle paylaşan bir suç dramı. Yaptıkları küçük hırsızlıklarla geçinen ve farklı geçmişlere sahip Pablo ve Mario adlı iki iyi dost, kendilerini bir adam kaçırma işinin ortasında buluveriyor. İşlerin ters gitmesi üzerine yaşanan trajik olaylar, dostluklarını sınamakla kalmıyor, hayatlarını da sonsuza kadar değiştiriyor.
 • SPRING, SUMMER, AUTUMN, WINTER... AND SPRING CNBC-E @ 22:00
  Drama - Güney Koreli yönetmen Kim Ki-duk’un Bom, Yeoreum, Gaeul, Gyeoul, Geurigo Bom / İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış ve İlkbahar filmi, Arjantin, Sofya, San Sebastian ve Locarno’da, görüntü estetiği ve müziğinin çarpıcı tınılarıyla izleyicileri büyüleyerek, onlardan gelen oylarla ödülleri topladı. Budizmin öğretileriyle bezenmiş dört öyküde insan yaşamının farklı evrelerinin mevsimlerin değişimiyle koşut olarak görüntü diline döküldüğüne tanık oluyoruz. Mevsimlerin insan varoluşuna bir tempo kazandırdığı kesin, hatta hiç kimse mevsimlerin gücü karşısında dayanıklı değil. Dünyaya ait sorunlardan kendilerini tamamen soyutlamış olan iki bilge kişi, sessiz bir şekilde gölün ortasında yüzer tapınakta yaşamaktadırlar. Hayatları mevsimlerin değişmez döngüsüne ayarlı bir şekilde geçmektedir. Maddi hayata sırt çevirmiş olsalar da insana özgü tutku ve acılardan kaçmaları mümkün değildir. Film boyunca genç bir keşişin kendinden daha yaşlı bilge keşişin kontrolü altında mevsimleri -hayatı- nasıl yaşadığını bir masal atmosferinde izleriz.
 • Code 46 CNBC-E @ 22:00
  Bilim-Kurgu - İklim, çevre, yeme alışkanlıkları, şans, ameliyat, yıldızlar, Tanrı... Genetik kodlarımızın tüm bu faktörlerden de etkilenebildiğini iddia eden sağlık görevlisi, Michael Winterbottom’ın 2003 tarihli melankolik bilim-kurgu filminin ters bir okumasını sunuyor adeta. Hemen her filmiyle izleyiciyi farklı bir düzlemde etkilemeyi başaran ender sinemacılardan biri Winterbottom. Welcome To Sarajevo ile Bosna’da yaşanan insanlık dramına kamerasını çeviren, 24 Hour Party People ile 80’li yılların en etkili müzik hareketlerinden birini anlatan ve filmlerinin bir çoğunda yol imgesini güçlü bir metafora dönüştüren Winterbottom bu kez insan DNA’sının gizemli koridorlarında gerçeküstü bir yolculuğa çıkarıyor izleyicisini.
 • İKLİMLER CNBC-E @ 22:00
  Drama - İsa ve Bahar, ruhlarının sürekli değişen iklimlerinde artık kendilerine ait olmayan bir mutluluğun peşinde sürüklenen iki yalnız ruhtur. İklimler, farklı iklimlerde yaşanan üç mevsimde geçiyor. İsa üniversite hocası, Bahar sanat yönetmeni. Aldatmanın gölgesi düşen ilişkilerine yazın ara verirler. Sonbahar onları farklı kıyılara savurur. Kışın bir kez daha buluşurlar ve birlikte bir mevsim daha yaşarlar.