Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::query() should be compatible with ezSQLcore::query() in /home/tusulcm/public_html/libs/db.php on line 34

Strict Standards: Declaration of ezSQL_mysql::escape() should be compatible with ezSQLcore::escape() in /home/tusulcm/public_html/libs/db.php on line 34
TV'de Haftanın Filmleri, Televizyonda Ne Var, TV'de Bugünkü Filmler, Yerli ve Yabancı Filmlerin Konuları Saatleri ve Günleri ... - Tusul.com

Televizyonda Haftanın Filmleri (7 - 13 Aralık 2009)
  Cuma Günü Filmleri (16):
 • İşimiz Düzenbazlık TRT 1 @ 00:45
  Drama - Yıllar önce Fork kasabasında bir han işletmiş olan William, kızı Kate ve oğlu John ile birlikte asıl kazançlarını insanları dolandırarak temin etmektedir. Babasından sürekli dayan yiyen ve yanlış insanlarla yanlış ilişkiler kuran Kate, ailesi ile ilgili acı gerçeği sonunda öğrenecektir.
 • Sessiz Tepeler Tv8 @ 00:45
  -
 • Öfke Star @ 20:00
  Macera - Acımasız ve cesur Chocolate’ın nefes kesen macera dolu öyküsü.
 • Truva Star @ 20:00
  Drama -
 • Karayip Korsanları Ölü Adamın Sandığı Star @ 20:00
  Macera -
 • Avanak Kuzenler Show TV @ 20:00
  Komedi - Ahmet, Serkan ve Neco -avanak kuzenler- bir CD-DVD dükkanı açarlar, fakat tek bir satış yapamazlar.Dükkanı açmak için borç para aldıkları Süleyman'sa, parasını zamanı geldiğinde geri alamadığından sopa koleksiyonun parçalarıyla kuzenleri döver. Sonunda bir hafta süreyi koparan kuzenler borçlarını ödemek için plan yaparlar. Ama hesaba katmadıkları olaylarla karşılaşacaklardır...
 • Ahtapot TNT @ 21:15
  Macera - Rus General Orlov, Avrupa’yı sinsi bir planla işgal etmek niyetindedir. James Bond, Sovyetlerin bu planına müthiş bir zenginliğe sahip olan Afganistanlı ahlaksız prens Kamal aracılığı ile dâhil olacaktır. Gizli ajan Octopussy’nin de yardımı ile Avrupa’yı Sovyet saldırısından korumak zorundadır.
 • Ölüme Bir Bakış TNT @ 21:15
  Macera - James Bond, bu sefer ileri teknoloji üreten bir fabrikanın sahibi Max Zorin`in peşindedir. Zorin, Silikon Vadisi`ni ortadan kaldırmak ve mikroçip pazarını tek başına yönetmek amacıyla vadide yapay bir deprem yaratmayı ve milyonlarca insanı da katletmeyi planlamaktadır...
 • Yarın Asla Ölmez TNT @ 21:15
  Macera - James Bond’un görevi Çin ile İngiltere’yi savaşa sürüklemek için komplolar kuran zengin basın baronu Eliot Carver’a engel olmaktır. Bond, gizli servisten Carver’in eşi ile eski ilişkilerini canlandırma emri alır; bu sayede uluslararası organizasyonun içine sızabilecektir. Fakat kısa zaman içinde Carver, Bond’un niyetini anlar. Çinli kadın askerin yardımı ile Bond, Carver’ın Pekin’den İngiltere’ye füze atmasına engel olabilecek mi dersiniz?
 • Election CNBC-E @ 22:00
  Macera - Johnnie To, Election ile bizi amansız Triad alemindeki seçimlere götürüyor. Election, aksiyon filmleriyle tanınmış To’nun diğer filmlerinden hayli farklı. Yönetmen bu sefer, filmlerinde görmeye alıştığımız türdeki aksiyondan isteyerek uzak durmuşa benziyor. Şiddet de normalin çok altında. Bu tür olaylar genellikle kameranın bakış açısı dışında cereyan ediyor. Filmin temelinde, Hong Kong’taki bütün çetelerin iki yılda bir yaptıkları lider seçimi var. Triad, bu sayede tek başlı olarak kalıyor. Seçilen lider, şehirdeki bütün çetelere sözünü geçirebiliyor ve kimse iki yıldan uzun süreyle lider olarak kalamıyor. Çeteleri işler çığırından çıkmadan idare etmenin ideal yolu bu.
 • Election II CNBC-E @ 22:00
  Drama - İkinci film Election 2/Hak se wui yi wo wai kwai’de iktidar hırsı herkesin büsbütün zıvanadan çıkmasına yol açıyor. Hong Kong yeraltı dünyasının ilk filmde gördüğümüz pek çok karanlık karakteriyle burada da yeniden karşı karşıya geliyoruz. Ancak Election 2, To’nun ilk filminden çok daha karanlık, daha tüyler ürpertici bir film. Yönetmen bu sefer, anakaradaki “meşru” iş bağlantıları sayesinde Hong Kong’un en şaibeli Triad birliğini devralmaya zorlanmış olan Jimmy’nin hikayesini anlatıyor. Jimmy’yi Çince pop şarkılarının idolü Louis Koo canlandırıyor. Filmi izlerken Michael Corleone’nin The Godfather: Part III’si aklımıza geliyor. Ancak, To’nun çizdiği Çin devlet kapitalizmi ve Hong Kong örgütlü suç ilişkileri tablosu son derece kasvetli. Bütün değerler bir kenara itilmiş, Çin’in yeni girişimci kültüründe suç dünyası insanları da, işadamları gibi davranıyor. Tek farkları, insanları öldürmeleri. To, özgün filmi ve devam filmiyle, izleyicilerini her zamanki gibi heyecanlandırmayı başarmış.
 • The Host CNBC-E @ 22:00
  Drama - Birçok büyük kentte olduğu gibi, Seoul’ün orta yerinden de bir nehir geçer: Han Nehri. Güney Kore’de kime sorsanız Han Nehri’nin hayati öneminden bahseder size. Özellikle de son 40 - 50 yılda ülkede yaşanan ciddi ekonomik atılımın en büyük sebeplerinden biri olarak gösterilir Han Nehri ve “Han Nehri Mucizesi” olarak adlandırılır bu süreç. İşte Bong Joon-ho’nun filmi de bu yüzdendir ki Han Nehri’nde başlıyor. 2000 yılında meydana gerçek bir olaydan esinlenen Bong Joon-ho, bir grup Amerikalı bilim adamının Han Nehri’ne döktüğü kimyasal atığın yıllar sonra dev bir canavarın pehdah olmasına sebebiyet verişinden hareketle çekmiş filmini. Kore’de 13 milyon kişi tarafından izlenerek Güney Kore sinema tarihinin en çok izleyici toplayan filmi olan The Host kolay kolay hafızalarınızdan çıkmayacak.
 • Brick CNBC-E @ 22:00
  Drama - Dashiell Hammett’ın dedektiflik öykülerine ilgi duyan Rian Johnson, ilk filminde kara film türüne sadık kalmayı düşünüyordu. Ortaya çıkan film, kara filmin yüzünü “kara” çıkardı. Brick, tüm Humphrey Bogart karizması, güzel ölü kadınları, gizemli telefonları ve faili meçhul cinayetleriyle klasik kara film kodlarını olduğu gibi alıp bir lise atmosferine taşıdı. Hem de sıradan bir California lisesine. Ortaya çıkan film, daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor. Johnson, sinemanın en eski ana türlerinden birini bir süreliğine ödünç alıp, ona daha önce sahip olmadığı bir kimlik kazandırıyor. Sadece bu başarısı bile, kariyerinin geri kalan kısmını aklamaya yeter de artar -ki ikinci filmi The Brothers Bloom’un da çıtayı düşürmediğini eklemek gerek. Film, okulda tek başına takılmayı tercih eden Brendan’ın eski kız arkadaşı Emily’nin cesedini bulmasıyla başlıyor. Birkaç gün önce Emily’den aldığı gizemli telefonu anlamlandırmaya çalışan Brendan, bu cinayeti çözmek için elinden gelen her şeyi yapmaya başlıyor. Emily’nin ölümünde parmağı olduğunu düşündüğü okulun tehlikeli gruplarına bulaşmak ve tekinsiz femme fatale’lerin çekim alanına girmek dahil.
 • Afili Aynasızlar Star @ 22:30
  -
 • Göz Tv8 @ 23:45
  Korku - Los Angeles'ta yaşayan Sydney Wells, çocukluğunda yaşadığı olay yüzünden görme yeteneğini kaybetmiş başarılı bir viyolonisttir. Yıllar sonra beklediği ameliyatla görme yeteneğini tekrar kazanır. Ama bu onun için zor zamanların başlangıcı olacaktır. Gördükleri zihninin bir oyunu mudur, yoksa gerçek mi?
 • Kısa ve Acısız Tv8 @ 23:45
  Drama -