En sağlıklı abur cuburlar nelerdir?

En sağlıklı abur cuburlar;

Ceviz ve çekirdek: Sadece beyin gücünü arttırmaz aynı zamanda ruh halinizi düzenler ve saatlerce tok hissetmenizi sağlarlar. Yaşlanmayı geciktirir.

Muz: Potasyum bakımından zengindir, kan basıncını düzenler. İçindeki vitamin B6 ise yorgunluğu, asabiyeti ve uykusuzluğu engeller ve ruh halinizi yükseltir.

Kuru üzüm: Antioksidan olarak kuvvetli ve ağız sağlığı için de faydalıdır. İçindeki mineraller vücuttaki östrojen ile etkileşime geçiyor ve osteoporozu önlemede yardımcı oluyor

Havuç: Provitamin A karoten açısından zengin olan havuç, antioksidan olarak da çok önemlidir ve kalp hastalıkları ve bazı kanser çeşitlerinden korur.

Bezelye ve fasulye: Bir kase haşlanmış bezelye ya da soya fasulyesi, protein, B ve C vitaminleri, karotenler ve antioksidanlar açısından kuvvetli bir tercihtir.

Elma: Fitokimyasal kaynağı olarak, kan kolesterolünü azalttığı, bağırsakları çalıştırdığı ve felç, prostat kanseri, astımı engellediği biliniyor.

Patlamış mısır: Tam tahıllı ve iyi bir lif kaynağı olan patlamış mısırın 30 gramı da harika bir atıştırmalık olabilir, ancak şeker, tuz ve yağ eklenmediği zaman.

Yulaf ezmesi: Protein, antioksidan, karbonhidratlar, lif, vitamin ve minerallerle dolu ve sizi tok tutar.

Üzüm: A, C ve B6 vitaminleri kadar demir ve selenyum kaynağıdır ve kanseri önler.

Cevabı Biliyorum

Misafir

27.12.2010 11:52 gibi Sağlık ve Bakım kategorisinde sordu.

En sağlıklı abur cuburlar nelerdir? sorusu için cevaplar: (0 cevap)

Henüz cevap yok. Biliyorsanız cevaplayın.

Cevabınız:

Adınız
dokuz çarpı sıfır işleminin sonucunu yazıyla yazınız
 

 

Sen de soru sor!


Sağlık ve Bakım kategorisinden sorular

Soru Cevap Kategorileri