Kanserden korunmak için tüketilecek besinler nelerdir?

Kanserden korunmak için tüketilecek besinler;

- Ananas: Ananasın içindeki ‘bromelein’ maddesi tümör hücre gelişimini doğrudan durduruyor. Özellikle de akciğer, bağırsak, yumurtalık ve cilt kanserlerinde tümörlü hücrelerin büyümesini engelliyor.
Ağrıları gidermesi, kanserde pıhtılaşmayı artırması gibi bir özelliği de olan Ananas artrit, yanıklar, ödem, hazımsızlık, dolaşım bozuklukları ve kanserden koruyucudur.

- Arnavut biberi: Kanserden korunmada, kansere bağlı ağrılarda, mide-bağırsak gazında, kemoterapi ve radyoterapinin neden olduğu ağız-boğaz yara ve ağrılarında kullanılır. Günde 5 tane taze olarak tüketilir.

- Balık: Haftada 2 kez somon, uskumru, sardalya ve mezgit ve hamsi gibi omega 3 yağ asitlerinden zengin balıkları tüketmek kanserden korur. Balık meme kanserinde yayılmayı önler bağırsak, pankreas ve prostat kanserlerinin büyümesine engel olur. Ayrıca kalp krizine karşı da koruyucudur.

- Biberiye: Bağışıklık sistemini güçlendirerek kanserden korur. Biberiyeyi salatanızda taze olarak tüketebilir, çay olarakta tüketebilirsiniz.

- Böğürtlen: İçeriğindeki ellagic asit kanserli hücrelerin ölmesini sağlıyor. Böğürtlen yaprakları da çok faydalı, çay şeklinde tüketilebilir.

- Brokoli: C vitamini, beta karoten, lif ve kalsiyum açısından çok zengindir. Kansere karşı koruyucu maddeler içerir. Özellikle bağırsak, mesane, meme kanserlerinden korur.
Çiğ yenebildiği gibi haşlanmış ya da buharda pişirilmiş olarak da tüketilir. Brokoli çoğu içerik maddesini ancak çiğ yendiğinde barındırır. Pişirme brokolinin yararını azaltabilir.

- Ceviz: Omega 3 yağ asitleri içerdiği için kanserden korur. Ayrıca kalp damar

Cevabı Biliyorum

Misafir

27.12.2010 12:19 gibi Sağlık ve Bakım kategorisinde sordu.

Kanserden korunmak için tüketilecek besinler nelerdir? sorusu için cevaplar: (0 cevap)

Henüz cevap yok. Biliyorsanız cevaplayın.

Cevabınız:

Adınız
üç eksi iki işleminin sonucunu yazıyla yazınız
 

 

Sen de soru sor!


Sağlık ve Bakım kategorisinden sorular

Soru Cevap Kategorileri